Skala wypadków posiadaczy skuterów

Duży odsetek wypadków na nieliczną grupę posiadaczy

Według danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji jasno wynika, że motorowerzyści uczestniczą w wielu wypadkach jak na wciąż ich małą grupę w naszym kraju. Na szczęście odsetek wypadków śmiertelnych nie jest zastraszająco duży, najczęściej kolizje, wypadki kończą się obrażeniami ciała. Niestety większości wypadków można byłoby uniknąć, gdyby nie brawura, brak rozwagi i nieroztropność kierowców.

Najczęstsze przyczyny wypadków motorowerów

Zdecydowanie najczęściej powodem, dla którego dochodzi do wypadku z udziałem kierowcy skutera jest niedostosowanie prędkości do warunków i przepisów ruchu drogowego. W drugiej kolejności wymienia się nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, a także niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Wciąż przywary występujące wśród kierowców samochodów przechodzą także na użytkowanie pozostałych maszyn, co przy zróżnicowanym mechanizmie przynosi różne skutki.

Jak zapobiec zwiększającej się skali wypadków?

Problem ten wśród posiadaczy skuterów jest trudny do zneutralizowania. Zwłaszcza, że większość kierowców w naszym kraju to osoby niepełnoletnie, które mają większą skłonność do popełniania błędów. Brawura, a czasami czysta głupota wpływa na wzrost niebezpieczeństwa na naszych drogach. Dużym problemem staje się też wzrastający współczynnik kupowanych używanych części do skuterów, które nie zawsze spisują się należycie. Lepiej w tym przypadku zakupić nowe, nieużywane podzespoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *