Statystyka rejestracji skuterów w Polsce

Coraz więcej posiadaczy skuterów w naszym kraju

Powiększa się grono posiadaczy skuterów w Polsce. Niestety na tle sąsiadów nadal wypadamy bardzo blado. Mogłoby się wydawać, że jest tragicznie, ale producenci jednośladów i części do skuterów odnotują w naszym kraju coraz większą sprzedaż. Duży wpływ na ten wynik ma pogoda. Ta w ostatnim roku sprzyjała przejażdżkom, gdyż wysoka temperatura panowała w naszym kraju o jeden miesiąc dłużej. Przykładowo z powodu anomalii pogodowych spadki sprzedażowe odnotowały kraje skandynawskie.

Skuter pomysłem na biznes

Wyższy procent sprzedaży skuterów w Polsce wziął się też z popularności „skuterów na minuty”. Te z kolei posiadają elektryczny napęd, co przy problemach ze smogiem stały się rozwiązaniem na zwiększoną emisję spalin w dużych aglomeracjach miejskich. Przykładowo w Poznaniu przyjęły się nadspodziewanie dobrze i w najbliższej przyszłości firma zajmująca się tą usługą zwiększy liczebność maszyn do użytku dla mieszkańców.

Tanie części i niska eksploatacja

Najważniejszy czynnik, na który zwrócili uwagę Polacy kupujący skutery to tanie części do skuterów oraz niskie zużycie podzespołów. Motorower tego typu nie jest drogi w utrzymaniu, stąd też często jest wybierany jako środek transportu przez młode osoby, często niepełnoletnie. Skuter jest zaawansowaną postacią roweru, jest szybszy, dzięki czemu przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest bardziej komfortowe. Producenci części do skuterów i maszyn przewidują, że kolejne lata w Polsce mogą być jeszcze lepsze pod względem wyników sprzedażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *