Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego skutera?

Lekki i nieskomplikowany

Chwila zakupu pierwszego w życiu skutera to ważny moment dla każdego miłośnika tego typu jednośladów. Zazwyczaj poleca się w takiej sytuacji nabycie niezbyt skomplikowanej, lekkiej i dobrej do prowadzenia maszyny. Jednak czy tylko to się liczy? Oczywiście nie, warto pomyśleć o eksploatacji, tak aby części do skuterów tego typu nie były przesadnie drogie, bo to zawsze duże utrudnienie dla początkujących kierowców.

Ewolucja jednośladowych preferencji

Młodzi stażem skuterzyści nie znają jeszcze odpowiednio tematu i z doświadczenia wiemy, że są skłonni podejmować wiele pochopnych decyzji. Preferencje nowicjuszy potrafią rozwijać się latami, dlatego też warto, aby pierwszy zakup był przemyślany, bo w przeciwnym wypadku może dojść jedynie do zniechęcenia w kwestii kontynuowania pasji.

Skomplikowane technikalia

Nie tylko liczy się wygląd i styl, ale przede wszystkim szczegóły dotyczące konstrukcji maszyny. Istotny jest wybór jednostki napędowej, warto, aby była chłodzona powietrzem, gdyż wtedy będzie mniej skomplikowana i tańsza w utrzymaniu. Części do skuterów tego typu nie będą kosztowały nowicjusza majątek. Taki silnik to sprawdzone rozwiązanie, które w produkcji znajduje się już od kilkunastu lat i rzadko zawodzi. Drugim ważnym czynnikiem jest wielkość kół. Te niewielkie np. 12 cali zajmują mało miejsca, lecz przy nierównościach mogą nie dać sobie rady. Modele z większym ogumieniem powinny sobie poradzić, ale nie pozwolą na wygospodarowanie większej przestrzeni bagażowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *